دریافت(دانلود مقاله و پاورپوینت پردازش تصویر)

دانلود مقاله و پاورپوینت پردازش تصویر|645635|efo|دریافت|ایی اف
این فایل درباره ی دانلود مقاله و پاورپوینت پردازش تصویر می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

عنوان مقاله : پردازش تصویر

قالب بندی : Word, PDF, PPTX

شرح مختصر : پردازش تصاویر امروزه بیشتر به موضوع پردازش تصویر دیجیتال گفته می‌شود که شاخه‌ای از دانش رایانه است که با پردازش سیگنال دیجیتال که نماینده تصاویر برداشته شده با دوربین دیجیتال یا پویش شده توسط پویشگر هستند سر و کار دارد. پردازش تصاویر دارای دو شاخه عمدهٔ بهبود تصاویر و بینایی ماشین است.

بهبود تصاویر در برگیرندهٔ روشهایی چون استفاده از فیلتر محوکننده و افزایش تضاد برای بهتر کردن کیفیت دیداری تصاویر و اطمینان از نمایش درست آنها در محیط مقصد(مانند چاپگر یا نمایشگر رایانه)است، در حالی که بینایی ماشین به روشهایی می‌پردازد که به کمک آنها می‌توان معنی و محتوای تصاویر را درک کرد تا از آنها در کارهایی چون رباتیک و محور تصاویر استفاده شود.

در معنای خاص آن پردازش تصویر عبارتست از هر نوع پردازش سیگنال که ورودی یک تصویر است مثل عکس یا صحنه‌ای از یک فیلم. خروجی پردازشگر تصویر می‌تواند یک تصویر یا یک مجموعه از نشانهای ویژه یا متغیرهای مربوط به تصویر باشد. اغلب تکنیک‌های پردازش تصویر شامل برخورد با تصویر به عنوان یک سیگنال دو بعدی و بکاربستن تکنیک‌های استاندارد پردازش سیگنال روی آنها می‌شود. پردازش تصویر اغلب به پردازش دیجیتالی تصویر اشاره می‌کند ولی پردازش نوری و آنالوگ تصویر هم وجود دارند. این مقاله در مورد تکنیک‌های کلی است که برای همه آنها به کار می‌رود.

در هر سیستمی و با هر عملکردی برای تصمیم گیری به داده های ورودی احتیاج داریم. این ورودی ها میتوانند از یک سنسور صوتی, سنسور فاصله سنج , سنسور مادون قرمز , میکروفن و با تصاویر ارسالی از یه دوربین باشد. امروزه پردازش تصویر بهترین ابزار برای استخراج ویژگی ها و تحلیل موقعیت و در نهایت تصمیم گیری صحیح می باشد. در مورد انسان نیز به همین صورت است, اطلاعات از طریق چشم به مغز ارسال می شوند و مغز با پردازش این اطلاعات تصمیم نهایی را گرفته و فرمان را صادر می کند. هدف از پردازش تصویر پیاده سازی عملکرد ذهن انسان در قبال داده ها و انجام پردازش های خاصی برای استخراج ویژگی مورد نیاز برای رسیدن به هدف از پیش تعیین شده می باشد.

فهرست :

خلاصه

مقدمه

تاریخچه پردازش تصویر

عملیات اصلی در پردازش تصویر

فشرده‌سازی تصاویر

روش JPEG

روش MPEG

روش MP3

روش MPEG2

روش MPEG 4

تصاویر رقومی (دیجیتالی)

مقادیر پیکسلها

دقت تصویر

روش‌های پردازش تصاویر

ترمیم تصویر Image restoration

نواری شدن (باندی شدن)

خطوط از جا افتاده

بالا بردن دقت عکس و هیستوگرام تصویر

افزایش تباین از طریق کشیدن و امتداد آن

کاربرد پردازش تصویر در زمینه‌های مختلف

اتوماسیون صنعتی

ماشین بینایی و پردازش تصویر در اتوماسیون صنعتی

کالیبراسیون و ابزار دقیق

حمل و نقل

صنعت

هواشناسی

شهرسازی

کشاورزی

علوم نظامی و امنیتی

نجوم و فضا نوردی

پزشکی

فناوری‌های علمی

باستان شناسی

تبلیغات

سینما

اقتصاد

روانشناسی

زمین شناسی‌

کاربرد پردازش تصویر در رنگ سنجی مواد غذایی

نتیجه گیری

منابعمطالب دیگر:
📃گزارش کارآموزی در شرکت ایران تکنیک📃گزارش کارآموزی توزیع برق بخش بادرود📃گزارش کارآموزی کارخانه بافندگی تابان📃گزارش کارآموزی در رشته برق📃گزارش کارآموزی در ادلره برق شهرستان مبارکه📃گزارش کارآموزی در اداره برق📃گزارش کارآموزی در شركت الكتروتكنيك رازي📃گزارش کارآموزی شرکت فنی مهندسی آرمان الکتریک📃گزارش کارآموزی در شركت پايه بتون بينالود📃گزارش کارآموزی در کارخانه صنایع برق داده خواه📃گزارش کارآموزی در کارخانه ساتراپ صنعت بهار📃گزارش كارآموزي در مركز آموزش فني و حرفه اي📃گزارش کارآموزی در شرکت تکنیک کاران📃گزارش کارآموزی طراحی نقشه ساختمان مسکونی📃گزارش کارآموزی در شرکت پولاد دژهفشجان📃گزارش کارآموزی نقش سيستم اگزوز در خودروها📃گزارش کارآموزی در شرکت تولید اگزوز📃گزارش کارآموزی احداث ساختمان رشته عمران📃گزارش کارآموزی در کارخانه اسانس گیری📃گزارش کارآموزی در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان📃گزارش کارآموزی در خدمات فنی📃گزارش کارآموزی فيزيولوژي📃گزارش کارآموزی در آزمايشگاه کارخانه فولاد در فرآيند توليد📃گزارش کارآموزی در بخش تعميرات جرثقيل (قسمت برق) مجتمع فولاد خراسان📃گزارش کارآموزی فورجينگ و تكنولوژي آن